за нас

skjt1

Scojet е дизајн на производи, прецизност обработка и меѓународни производство на компанијата со што домашната и глобалната производство на решенија за претприемачите преку големи OEM производителите. 

Scojet, Inc. ги отвори своите врати во 2001 година како дизајн на производи бизнис, во 2004 година почнавме нашите меѓународни операции извори 2008 година ние купи нашиот прв машина и почна нашите операции САД машинска обработка, 2011 година беа отворени нашите операции воздушната обработка во САД и доби нашата AS9100 / ISO9001 сертификати 2015 отворивме Ningbo Scojet увоз извоз компанија во Ninghai Кина за да им помогне на снабдувачи со подобрување на квалитетот, инженеринг поддршка, а нашите синџирот на снабдување побрзо и поефикасно. 

Ние сме биле помагање на компании со усогласување на нивните производи на пазарот за повеќе од 16 години. Scojet просек над 60 проекти годишно од концептот на производство во областите како што воздушната, автомобилската индустрија, тревник и градина, производи за широка потрошувачка и медицински индустрии. 

Scojet е многу технички, агресивен раст на бизнисот со историја на успешен дизајн и производство на проекти во рамките на нашите појаси. 

Our US machining operations are AS9100 and ISO9001 certified and trading company is SGS certified. Our main operations are turning and milling components for jet engines including disks, spools, shafts and casings. 

skjt2

Нашите Кина врз основа трговско друштво и партнери ни овозможи да се донесе глобалното производство на компаниите кои бараат да се натпреваруваат на меѓународниот пазар постоиме сега. Многу од нашите партнери, исто така, се ISO9001 сертификат и сите од нив имаат положено нашите процесот на квалификација. 

специјалитети

ЦПУ вртење и мелење на егзотични легури како Рене, заштитна обвивка, обвивка од & Титан, Швајцарија машинска обработка, дизајн на производи, пластика / гумени калапи, Метал Лиење: Песок, умре и инвестиции, Машински контролни кабли, светло системи, вклучувајќи халогени и ЛЕР, Сузбивање и метал измислица. 

Ние ги доставуваме различни видови на производи со висок квалитет и поволни цени. Ние сме среќни да се добие вашето барање и ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ние се држиме до принципот на "квалитет прво, сервисот, континуирано подобрување и иновации да ги задоволи клиентите" За управување и "нула дефект, нула жалби" Како цел на квалитетот.


WhatsApp Online Chat !